Özgeçmiş
01.01.1965 Sivas'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Sivas'ta tamamladıktan sonra, Trakya Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesinden Mimar olarak mezun oldu. Vatani görevini tamamlayarak 1990 yılında iş hayatına atıldı.

Serbest mimar olarak başladığı iş hayatında; inşaat, hazır beton, inşaat malzemeleri, HDPE boru imalatı ve Sivas Teknokent'te Arge üzerine çeşitli şirketler kurarak bu şirketlerde ticari faaliyetlerini sürdürdü.

Siyasi hayatına 1995 yılında Refah Partisi'nden İl Belediye Meclis Üyesi seçilerek başlayan Sami Aydın; 1999-2001 yılları arasında Fazilet Partisinden İl Genel Meclis Üyeliği görevinde bulundu.

2001 yılında AK Parti Kurucu İl Başkanlığına Atanan Sami Aydın; 2004 yerel seçimlerinde Sivas Belediye Başkanlığına seçildi. Bu süreçte Genel Merkezimizin görevlendirilmesiyle 30 ilde Siyaset Akademisi programlarında deneyim paylaşımı üzerine dersler verdi.

Uluslararası liderlik programı kapsamında ABD'de 7 kişilik heyetle, bu ülkedeki Federal Eyalet ve Yerel Yönetim Sistemleri üzerine çalışmalara katıldı.

2009 yılında ara verdiği Belediye Başkanlığı görevine 30 Mart 2014'te yapılan yerel seçimlerde aldığı rekor oyla geri döndü.

AYDIN, evli ve üç çocuk babası olup. İngilizce bilmektedir.
Sosyal medyada Sami AYDIN
www.samiaydin.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır © 2014