Haberler » İL PROTOKOLÜ AQUA PARKI GEZDİ

Sivas Belediyesi tarafından Sıcak Çermik'e kazandırılan 'Aquapark Sağlık, Spor ve Eğlence Merkezi' il protokolünü ağırladı. 30 milyon liraya mal olan Aqua Park'ta Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Sami Aydın ve il protokolü incelemelerde bulundu.

Sivas Belediyesi tarafından kentteki sosyal yaşam alanındaki ihtiyacı gidermek için yapımına başlanılan 'Aquapark Yaşam ve Spor Merkezi' projesinde sona gelindi.

Kent merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Sıcak Çermik'te 15 bin metrekare olarak projelendirilen kompleks; kadın ve erkekler için iki ayrı tesisten oluşuyor. Tesiste yüzme havuzları, Fin hamamı, sauna, tuz odası, su kaydırakları ve su oyunlarının bulunduğu alanlar yer alıyor.

Bir bölümü hizmete giren ve projesinde sona yaklaşılan merkezde Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali Salih Ayhan, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız ve diğer ile protokolü üyeleriyle birlikte merkezi gezerek incelemelerde bulundu. Başkan Aydın, katılımcılara merkezi tanıtarak bilgiler verdi.

Projenin Sıcak Çermik'e değer kattığını kaydeden Başkan Aydın, "Burada özel sektör ile beraber biz Sivas Belediyesi olarak böyle bir çekim merkezinin Sıcak Çermik'e ve şehre bir değer katacağını, turizm noktasında şehrimizin gelişmesine katkı sunacağını öngörmüştük. İnşallah yakın zaman içerisinde yaklaşık 1 ay gibi bir süre içerisinde komple tesisin açılacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda Sıcak Çermik ile Yıldızdağı kış turizminin entegre olacağını da öngörüyoruz. Yıldızdağı kış turizminin son yıllarda çok ciddi ilgi gördüğünü, dolayısıyla Yıldızdağı-Sıcak Çermik yol ihalesinin de inşallah bu yıl yapılacağını öngördüğümüzde, insanlar burada konaklayacaklar, termal turizmin imkânlarından faydalanacaklar. Gündüz gidip kayak yapabilecekler. Kış turizmi ile termal turizmin entegre olması da Sivas turizminin gelişmesi adına çok önemli bir adım diye düşünüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve Sivas'a hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Ardından konuşan Vali Salih Ayhan, "Belediyemize bu güzel hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Sivas değer kazanmaya devam ediyor. Sivas'ın yaşanabilir bir şehir olması noktasındaki bütün ihtiyaçlar el birliği ile gideriliyor. Aqua park yaşam merkezi belki de 5 yıldızlı otellerin, deniz kenarındaki otellerin standardından çok daha iyi olduğunu görmekteyiz. Sıcak Çermik bölgesinde olması da, bölgeye büyük bir güç verecek. Buraya bir ivme kazandıracak. Çünkü bu bölge gelişmeye çok müsait bir yer. Sıcak Çermik-Yıldızdağı bağlantısı ile beraber yakın zamanda Sivas gerek termal turizmde gerekse kış turizminde çok önemli bir noktaya gelecek. Ben belediyemizi ve başkanımızı tebrik ediyorum. Ufku geniş bir belediyecilik anlayışı var, belediye başkanımız var. Çünkü bütün bu hizmetler belki görünebilen hizmetler değildir ama biz çocuklarımızın mutluluğu için, onlar kendilerini güzel bir şekilde ifade edebilmeleri açısından çok anlamlı oldu." ifadelerini kullandı.
029A3003.JPG 029A3016.JPG 029A3054.JPG 029A3055.JPG 029A3083.JPG 29.03aquapark1.JPG 29.03aquapark2.JPG 29.03aquapark3.JPG 29.03aquapark4.JPG 29.03aquapark5.JPG
Haber Başlıkları
İL PROTOKOLÜ AQUA PARKI GEZDİ
'OKUMAYI SEVEN GELSİN' KİTAP KAHVESİ AÇI...
AYDIN; “ÇOK GÖREVDE KALMAK DEĞİL, İZ BIR...
BAKAN VARANK'TAN BAŞKAN AYDIN'A ZİYARET
TAVRA DERESİ'NİN SUYU ARITMA TESİSLERİNE...
CUMARTESİ PAZARI, BÖLGE OTOPARKI VE ÇOK ... -2GxN-Kq5N8
BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA’DAN AYDIN’A Z...
ÇETİNDAĞ; “SİVAS’A EŞSİZ HİZMETLER YAPTI...
EKEN; “7 BİN ÜYEMİZ ADINA SİZE ÇOK TEŞEK...
AHMET TURAN GAZİ HANIMLAR KÜLTÜR MERKEZİ... Fz4GOAOqisQ
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
ADALET BAKANI GÜL BELEDİYE'Yİ ZİYARET ET...
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM S...
ÖZBELSAN'IN YENİ İDARİ BİNA VE TESİSLERİ...
ÖZYÜREK; “YİĞİDİ ÖLDÜR, HAKKINI VER"
3 YILDA 700 METRUK BİNA YIKILDI
MECNUN BAŞKANDAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ wxT0b2NasF0
MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN AYDIN’A TEŞ... kEOZQ2vpBDY
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MİTİNGLERİ SİVAS'T...
VALİ AYHAN’DAN BAŞKAN AYDIN’A ÖVGÜ DOLU ... dU-iHWqgyno
TÜNELE BAŞKAN AYDIN'IN İSMİ VERİLDİ
ÖZBELSAN'IN YENİ TESİSLERİ HİZMETE GİRDİ
RTE BULVARI’NDAKİ KÖPRÜ PROJESİ TAMAMLAN... K_o9NNyc3NE
BAŞKAN AYDIN'IN ULAŞIM PROJELERİ ÖDÜLLEN...
SİVAS TOPLU TAŞIMAYI TERCİH EDİYOR
BASIN, DEMOKRASİLERİN VAZGEÇİLMEZ BİR UN...
BAŞKAN AYDIN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GEL...
CUMARTESİ PAZARINDA ÇALIŞMALAR TAMAMLAND... CmrUuiwD0ck
TAVRA DERESİNİN SUYU ARITILACAK Q2EJSd4iTqk
BAŞKAN AYDIN’DAN YENİ YIL MESAJI… Fg_9t-fZqb8
AYDIN: “ÖNEMLİ OLAN HAYIR DUASI ALABİLME... SQ6cN6xfaJs
ASIRLIK KONAK RESTORE EDİLDİ QMJthw-ZohE
HAYALİ HAFİFE ALMAYIN
SİVAS BELEDİYECİLİK ANLAMINDA HARİKULADE...
AQUAPARK’IN 18 OCAK'TA AÇILMASI HEDEFLEN... eo91SNHWOlU
OKUMAYI SEVEN GELSİN
SEYFEBELİ SANAYİ SİTESİ PROJESİ ESNAFA T...
BELEDİYEDEN ŞEB-İ ARUS PROGRAMI
BAŞKAN AYDIN ÖĞLEN YEMEĞİNİ KOYLAN AİLES... 4wZCE7yF2HQ
SİVAS VE PARTİM BENİM EVLADIM GİBİLER
12345678910...
Sosyal medyada Sami AYDIN
www.samiaydin.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır © 2014