Haberler » ÖZBELSAN'IN YENİ İDARİ BİNA VE TESİSLERİ HİZMETE AÇILDI

Sivas Belediyesi bünyesinde hizmet veren Özbelsan Anonim Şirketi'nin yeni idari bina ve tesisleri gerçekleştiren törenle hizmete açıldı.

Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan yeni tesislerin açılışı, il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışa; Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Sami Aydın, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, kurum müdürleri, daire amirleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde ilk olarak Özbelsan AŞ Genel Müdürü Şaban Kaya söz aldı.

Kaya yapılan yeni tesisler hakkında bilgi vererek; "Şirket yerleşkesi için 5084 nolu teşvik yasasından faydalanarak 176 dönüm arazi tahsisi yapıldı. Daha sonra beton santralimiz şehir içerisindeydi hemen buraya getirdik. Akabinde İller Bankası'ndan kredi kullanarak Beton Yapı Elemanları ve Kent Mobilyaları Fabrikası'nı kurduk. Bu tarih Özbelsan'ın 25. kuruluş yıldönümüne nasip oldu. Şuanda yeni yaptığımız bu bina 10.000 metre kapalı alana sahip. 3000 metresi idari bina, 7000 metresi de tesislerden oluşuyor. Tüm Özbelsan birimlerini buraya topladık. Tek çatı altında burası devam edecek. Sivas'ta kurumlar vergisi sıralamasında ilk 10'a girdik. Bu da sayın başkanımızın çizmiş olduğu yoldan gitmemizle, bize verdiği güvenle oldu. Bundan dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

Özbelsan'ın bir başarı hikâyesini barındırdığına işaret eden AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu ise; "Belediyemiz bünyesinde kurulan bugüne kadar çok büyük işler yapan Özbelsan şirketimiz şimdi ise kendi hizmet binasının yapımını gerçekleştirdi. Şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda eksiklikleri gideren, teknolojiyi en üst düzeyde kullanan Özbelsan şirketimiz bundan sonra yeni binasında hizmet verecek. Daha önce birçok örnek çalışmaya imza atan şirketimiz çevre düzenlemeleri, konut yapımları gibi pek çok alanda da faaliyet göstererek Sivasımıza ve hemşehrilerimize güzel ve modern şekilde hizmet vermektedir. Yeni hizmet binasının yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Ardından konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, "Özbelsan şirketimiz gerçekten çok önemli süreçlerden geçti. Hamdolsun bugün itibariyle gerek istihdam noktasında, gerek üretim noktasında en büyük en önemli şirketlerinden bir tanesi. Özbelsan öyle bir değer ki, eğer bu iyi yönetilemez veya yanlış yönetilirse hem kendisini hem belediyeyi batırır. Ama iyi yönetildiği zaman sürekli büyür kendini de kurtarır, belediyeyi de kurtarır, Sivas'a da büyük değer katar demiştim. Şükürler olsun ki Özbelsan'ın sürekli büyüdüğünü görmekten, Sivas'a değer kattığını görmekten, belediye hizmetlerinde daha ekonomik daha kaliteli hizmet yapması noktasında büyük katkılarının olduğunu belirtmek isterim." ifadelerini kullandı.

"Biz Özbelsan'ı belediyenin bütün işlerinde rekabet ortamı oluşturmak maliyetlerimizi daha aşağı çekebilmek adına çok verimli bir şekilde kullandık." diyen Aydın sözlerini şöyle sürdürdü; "400 konutluk inşaatı dar gelirliler için planlamıştık ortalama 80.000 TL daire başı fiyatı olan inşaatı bir yılda tamamladık ve hak sahiplerine teslim ettik. Özbelsan belediyemizin birçok projelerinde Sivas’ımıza hizmet etti, katkılar sundu. Sadece belediyenin işleri değil Sivas'ta, hatta Sivas dışında da birçok projelerde yer aldı. Başarılı bir şekilde o projeleri sonuçlandırdı. Özellikle kent mobilyaları ve beton yapı elemanları fabrikası Özbelsan bünyesinde kurduk. Bu belediyemiz açısından çok önemli bir stratejik bir projeydi. Emin olun yaptığımız yollarda parklarda eğer bu kadar çok iş yapmışsak burada bu fabrikanın çok büyük etkisi oldu katkısı oldu. Biz 24 saat bu fabrikayı vardiyalı şekilde çalıştırdık. Bakımdan bu yapılan eserler kim tarafından yapılmış olursa olsun bu şehrin bir değeridir bu kurumların sizlerin bir değeridir. Elbette uzun yıllar Sivasımıza hizmet edecektir. Ülke ekonomimize şehir ekonomimize belediye ekonomimize katkı sunacaktır."

Son olarak konuşan Vali Salih Ayhan; "Özbelsan'ın güzel bir başarı hikâyesi var bundan dolayı takdir ediyorum. Bizde inşallah yakında Osman Seçilmiş Parkının karşısında Makine İkmal Müdürlüğümüzü taşıyacağız. Bu bölge biraz daha canlı olmuş olacak. Tabi şehrin içerisinden bu tür kurumların çıkması çok önemli hem şehri rahatlatıyor, hem de şehrin büyümesine katkı sağlıyor. Ben hizmetlerinizden dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Salih Ayhan Özbelsan Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Çoban'a, Belediye Başkanı Sami Aydın ise Özbelsan Genel Müdürü Şaban Kaya'ya teşekkür plaketi takdim etti.

Edilen dua ile birlikte il protokolü yeni tesislerin açılış kurdelesini keserek şirketin yerleşkesini inceledi.
22.02ozbelsan2.JPG 22.02ozbelsan3.JPG 22.02ozbelsan4.JPG 22.02ozbelsan5.JPG 22.02ozbelsan6.JPG 22.02ozbelsan7.JPG 22.02ozbelsan8.JPG 22.02ozbelsan9.JPG 22.02ozbelsan10.JPG 22.02ozbelsan11.JPG 22.02ozbelsan12.JPG 029A7379.JPG 029A7437.JPG 029A7540.JPG 029A7622.JPG 029A7624.JPG 029A7640.JPG 029A7663.JPG 029A7669.JPG AERT5187.JPG AERT5254.JPG DJI_0031.JPG DJI_0032.JPG DJI_0033.JPG DJI_0034.JPG DJI_0035.JPG
Haber Başlıkları
İL PROTOKOLÜ AQUA PARKI GEZDİ
'OKUMAYI SEVEN GELSİN' KİTAP KAHVESİ AÇI...
AYDIN; “ÇOK GÖREVDE KALMAK DEĞİL, İZ BIR...
BAKAN VARANK'TAN BAŞKAN AYDIN'A ZİYARET
TAVRA DERESİ'NİN SUYU ARITMA TESİSLERİNE...
CUMARTESİ PAZARI, BÖLGE OTOPARKI VE ÇOK ... -2GxN-Kq5N8
BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA’DAN AYDIN’A Z...
ÇETİNDAĞ; “SİVAS’A EŞSİZ HİZMETLER YAPTI...
EKEN; “7 BİN ÜYEMİZ ADINA SİZE ÇOK TEŞEK...
AHMET TURAN GAZİ HANIMLAR KÜLTÜR MERKEZİ... Fz4GOAOqisQ
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
ADALET BAKANI GÜL BELEDİYE'Yİ ZİYARET ET...
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM S...
ÖZBELSAN'IN YENİ İDARİ BİNA VE TESİSLERİ...
ÖZYÜREK; “YİĞİDİ ÖLDÜR, HAKKINI VER"
3 YILDA 700 METRUK BİNA YIKILDI
MECNUN BAŞKANDAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ wxT0b2NasF0
MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN AYDIN’A TEŞ... kEOZQ2vpBDY
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MİTİNGLERİ SİVAS'T...
VALİ AYHAN’DAN BAŞKAN AYDIN’A ÖVGÜ DOLU ... dU-iHWqgyno
TÜNELE BAŞKAN AYDIN'IN İSMİ VERİLDİ
ÖZBELSAN'IN YENİ TESİSLERİ HİZMETE GİRDİ
RTE BULVARI’NDAKİ KÖPRÜ PROJESİ TAMAMLAN... K_o9NNyc3NE
BAŞKAN AYDIN'IN ULAŞIM PROJELERİ ÖDÜLLEN...
SİVAS TOPLU TAŞIMAYI TERCİH EDİYOR
BASIN, DEMOKRASİLERİN VAZGEÇİLMEZ BİR UN...
BAŞKAN AYDIN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GEL...
CUMARTESİ PAZARINDA ÇALIŞMALAR TAMAMLAND... CmrUuiwD0ck
TAVRA DERESİNİN SUYU ARITILACAK Q2EJSd4iTqk
BAŞKAN AYDIN’DAN YENİ YIL MESAJI… Fg_9t-fZqb8
AYDIN: “ÖNEMLİ OLAN HAYIR DUASI ALABİLME... SQ6cN6xfaJs
ASIRLIK KONAK RESTORE EDİLDİ QMJthw-ZohE
HAYALİ HAFİFE ALMAYIN
SİVAS BELEDİYECİLİK ANLAMINDA HARİKULADE...
AQUAPARK’IN 18 OCAK'TA AÇILMASI HEDEFLEN... eo91SNHWOlU
OKUMAYI SEVEN GELSİN
SEYFEBELİ SANAYİ SİTESİ PROJESİ ESNAFA T...
BELEDİYEDEN ŞEB-İ ARUS PROGRAMI
BAŞKAN AYDIN ÖĞLEN YEMEĞİNİ KOYLAN AİLES... 4wZCE7yF2HQ
SİVAS VE PARTİM BENİM EVLADIM GİBİLER
12345678910...
Sosyal medyada Sami AYDIN
www.samiaydin.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır © 2014