Haberler » OKUMAYI SEVEN GELSİN

Sivas Etkin Anadolu Kadınlar Derneği ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik projeleri destek programı kapsamında “Okumayı Seven Gelsin” Projesini hayata geçiriyor. Bu çerçevede Dernek Yönetimi Belediye Başkanı Sami Aydın'ı ziyaret ederek, hem proje hakkında bilgi verdi hem de destek istedi.

İnanç ve değerlere bağlı, tarihi ile barışık, kişisel gelişime açık, okuyan, düşünen, üreten gözlem yapabilen, kendini sözlü ve yazılı olarak ifade edebilen, iletişimi güçlü, sosyal becerileri gelişmiş, paylaşımcı, derslerinde başarılı, liderlik yapabilecek kızların donanımlı bir şekilde yetişmelerine katkı sağlamayı planlanan proje de ilk etapta lise çağında beş yüz, üniversite çağında 5 yüz olmak üzere toplam bin öğrencinin katılımını hedefleyen proje “Okumayı Seven Gelsin” kapsamında Kitap Kahve Kütüphanesi oluşturulacak.

Ayrıca etkinliğe katılacak öğrenciler; kitap okuma tahlilleri, çeşitli kurslar, okuryazar buluşmaları, çeşitli sergi, gezi etkinlikleri gibi çok sayıda faaliyette yer alacaklar. Proje kapsamında Sivas Etkin Anadolu Kadınlar Derneği Başkanı Emine Binnur Karaca ve dernek yönetimi Belediye Başkanı Sami Aydın'ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler. Ziyarette konuşan Karaca, “Etkin Anadolu Kadınlar Derneği adına Sayın Başkanımızı ziyarete geldik. Biz faaliyetlerimiz arasında çalışmalarımızla ilgili, bir takım burslarımız, servis ücretlerimiz, öğrencilerimize verdiğimiz bize başvuran hanımların ihtiyaçlarını uzun ve farklı bir şekilde çalışmalarımızdan sonra onlarla ilgili doğruluk kaydeden isimlerle hem hal olup onların ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir ekip oluşturduk. Bu arada bugüne kadar pek çok çalışmanın yanında bir proje geliştirdik ve projenin adı “Okumayı Seven Gelsin” projenin merkezi Gençlik ve Spor Bakanlığının gençliğe destek projeleri adı altında projemiz kabul edildi. Projemizde esas olan 13 kalem maddemiz var o maddeler üzerinde başkanımıza bilgi vermeye geldik.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Sami Aydın, “Etkin Anadolu Kadınlar Derneğimizin çok değerli başkanı ve üyeleri bizleri ziyarete gelmişler. Şunu rahatlıkla söylemek mümkün birçok dernek kuruluyor, kapanıyor. İşlevselliği devam edenlerde çok sayıda ama bunlar içerisinde Etkin Anadolu Kadınlar Derneği çok faal gerçekten çok ciddi çalışmalar yaptığını yakinen takip ediyoruz. Bundan dolayı da ben sizi kutlamak istiyorum. Çok güzel projeler ürettiniz, özellikle öğrencilere burs konusunda, servis konusunda bizzat evleri ziyaret ederek ihtiyaç sahibi ailelerin desteklenmesi konusunda onların sorunlarının çözülmesi konusunda çok büyük emekler verdiniz. Bundan dolayı hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum gerçekten bir sivil toplum örgütü nasıl olmalı, bir dernek nasıl olmalı buna en güzel örneklerden bir tanesi Etkin Anadolu Kadınlar Derneği.” dedi.

“Okumayı Seven Gelsin” güzel bir slogan, “İnsanları okumaya teşvik etmek, gençleri teşvik etmek çok güzel.” diyen Başkan Aydın, “Bakanlığımızın da desteklediği hibe verdiği bir çalışma buradan da hibe almanız işinizi ne kadar ciddi yaptığınız anlamına geliyor. Bundan dolayı da sizi tebrik ediyorum. İnşallah bu proje hedefine ve amacına ulaşacaktır. Biz de gereken desteği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada vermeye devam edeceğiz. Biliyorsunuz Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezimizin de üçüncü katını biz okuma salonu yaptık, ayrıca 3 çeşit yemek 5 lira orası da bu projenin ruhuna uygun. Her türlü destekte de yanınızdayız.” ifadesini kullandı.
Haber Başlıkları
İL PROTOKOLÜ AQUA PARKI GEZDİ
'OKUMAYI SEVEN GELSİN' KİTAP KAHVESİ AÇI...
AYDIN; “ÇOK GÖREVDE KALMAK DEĞİL, İZ BIR...
BAKAN VARANK'TAN BAŞKAN AYDIN'A ZİYARET
TAVRA DERESİ'NİN SUYU ARITMA TESİSLERİNE...
CUMARTESİ PAZARI, BÖLGE OTOPARKI VE ÇOK ... -2GxN-Kq5N8
BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA’DAN AYDIN’A Z...
ÇETİNDAĞ; “SİVAS’A EŞSİZ HİZMETLER YAPTI...
EKEN; “7 BİN ÜYEMİZ ADINA SİZE ÇOK TEŞEK...
AHMET TURAN GAZİ HANIMLAR KÜLTÜR MERKEZİ... Fz4GOAOqisQ
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
ADALET BAKANI GÜL BELEDİYE'Yİ ZİYARET ET...
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM S...
ÖZBELSAN'IN YENİ İDARİ BİNA VE TESİSLERİ...
ÖZYÜREK; “YİĞİDİ ÖLDÜR, HAKKINI VER"
3 YILDA 700 METRUK BİNA YIKILDI
MECNUN BAŞKANDAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ wxT0b2NasF0
MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN AYDIN’A TEŞ... kEOZQ2vpBDY
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MİTİNGLERİ SİVAS'T...
VALİ AYHAN’DAN BAŞKAN AYDIN’A ÖVGÜ DOLU ... dU-iHWqgyno
TÜNELE BAŞKAN AYDIN'IN İSMİ VERİLDİ
ÖZBELSAN'IN YENİ TESİSLERİ HİZMETE GİRDİ
RTE BULVARI’NDAKİ KÖPRÜ PROJESİ TAMAMLAN... K_o9NNyc3NE
BAŞKAN AYDIN'IN ULAŞIM PROJELERİ ÖDÜLLEN...
SİVAS TOPLU TAŞIMAYI TERCİH EDİYOR
BASIN, DEMOKRASİLERİN VAZGEÇİLMEZ BİR UN...
BAŞKAN AYDIN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GEL...
CUMARTESİ PAZARINDA ÇALIŞMALAR TAMAMLAND... CmrUuiwD0ck
TAVRA DERESİNİN SUYU ARITILACAK Q2EJSd4iTqk
BAŞKAN AYDIN’DAN YENİ YIL MESAJI… Fg_9t-fZqb8
AYDIN: “ÖNEMLİ OLAN HAYIR DUASI ALABİLME... SQ6cN6xfaJs
ASIRLIK KONAK RESTORE EDİLDİ QMJthw-ZohE
HAYALİ HAFİFE ALMAYIN
SİVAS BELEDİYECİLİK ANLAMINDA HARİKULADE...
AQUAPARK’IN 18 OCAK'TA AÇILMASI HEDEFLEN... eo91SNHWOlU
OKUMAYI SEVEN GELSİN
SEYFEBELİ SANAYİ SİTESİ PROJESİ ESNAFA T...
BELEDİYEDEN ŞEB-İ ARUS PROGRAMI
BAŞKAN AYDIN ÖĞLEN YEMEĞİNİ KOYLAN AİLES... 4wZCE7yF2HQ
SİVAS VE PARTİM BENİM EVLADIM GİBİLER
12345678910...
Sosyal medyada Sami AYDIN
www.samiaydin.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır © 2014