Haberler » SEYFEBELİ SANAYİ SİTESİ PROJESİ ESNAFA TANITILDI

Sivas'ta şehir içerisinde kalan küçük sanayi sitelerinin şehir dışına çıkarılması için Sivas Belediyesi öncülüğünde Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odasının da desteğiyle yürütülen çalışmalar kapsamında Devlet Projesine Dönüşen Seyfebeli Küçük Sanayi Sitesinin Projesi sanayi esnafına tanıtıldı. Madeni Sanatkârlar Odası tarafından düzenlenen programda Sanayi esnaflarına Seyfebeli Küçük Sanayi Sitesi hakkında bilgi verildi.

Paşabahçe Düğün Sarayı’nda gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Sami Aydın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Beşir Köksal, Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Hakan Demirgil ve çok sayıda sanayi esnafı katıldı.

Burada konuşan Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Seyfebeli Projesi kapsamında 400 üyeliğe sınırlı, sorumlu Cumhuriyet Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifine ait dükkânların katılım toplantısını gerçekleştiriyoruz. Esnafımıza ve Sivas'ımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Yardımlaşma, dayanışma içerisinde hiçbir ayırım gözetmeden yolumuza devam edeceğiz. Esnaf rahat olursa; şehir huzur bulur, şehir huzur bulursa ülke kalkınır ve büyür insanlar mutlu olur, yarınlar mutlu olur.” ifadesini kullandı.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Yeni Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi 12 ilde benzeri uygulama olan projelerden bir tanesi… Gördüğünüz gibi biz Sivas olarak şuan hazır il konumundayız. İlk müracaat eden il biziz. Projelerimizi hazırladık, bakanlığın istediği bütün kriterleri sağladık ve şuan son aşamada da bu projeleri sizlerle paylaşarak sizlerin de son görüşlerini aldıktan sonra kesin uygulama projelerine geçeceğiz. Bildiğiniz gibi bu projenin temel hedefi şehir içerisinde kalan sanayi sitelerinin şehir dışında belirli bir yerde toplanması. Bunun sebebi 60 yıl önce yapılan sanayi sitelerinin hem şehir içerisinde kalması hem de artık günün gereklerini karşılamıyor olması.” dedi.

“Sanayi dükkânı dediğiniz zaman sadece işlerimizi yapacağımız dükkân önemli ama yeterli değil.” diyen Başkan Aydın, “Bu alan içerisinde bankaya da ihtiyacımız var, eğitimlere ihtiyacımız var. Bu alan içerisinde camisinden tutun spor alanlarına varana kadar her türlü sosyal donatının bir arada olduğu sanayinin bir bütün olarak birleştiği bir kompleks olarak planladık. Bunu planlarken özellikle küçük esnafla Organize Sanayi de bir birbirine entegre olduğu takdirde daha verimli olacağını düşündük. Çünkü Organize Sanayideki birçok firmaların küçük sanayiyle bağlantısı var. Dolayısıyla bu bağlantıyı ne kadar güçlü tutarsak ticari verimlilik o oranda artacak diye düşündük ve bu alan da yaklaşık 7 milyon metrekare bir alan. Şu anda çalıştığımız bölgeye bütün küçük sanayi sitelerini toplamayı planlıyoruz.” dedi.

Bu projenin esnaflar için maliyetine de değinen Başkan Aydın, “Şuan hepiniz ticaretin içindesiniz, herhangi bir bankadan bir kredi ihtiyacınız olduğu takdirde şu anki faiz oranları %25-%30’lar civarında. Size buradan sağlanan kredinin faiz oranı %1 ve 2 yıl ödemesiz, toplam 15 yıl vadeli enflasyonu bırakın %20’yi daha fazlasını %10 bile kabul etseniz emin olun kira öder gibi dükkân sahibi olacaksınız ve bu dükkânlar sizin her türlü ihtiyacınızı karşılayacak.” ifadesini kullandı.
12.12seyfebeli1.JPG 12.12seyfebeli2.JPG 12.12seyfebeli3.JPG 12.12seyfebeli4.JPG 12.12seyfebeli5.JPG 029A9823.JPG 029A9928.JPG 029A9929.JPG 029A9985.JPG giris.JPG
Haber Başlıkları
İL PROTOKOLÜ AQUA PARKI GEZDİ
'OKUMAYI SEVEN GELSİN' KİTAP KAHVESİ AÇI...
AYDIN; “ÇOK GÖREVDE KALMAK DEĞİL, İZ BIR...
BAKAN VARANK'TAN BAŞKAN AYDIN'A ZİYARET
TAVRA DERESİ'NİN SUYU ARITMA TESİSLERİNE...
CUMARTESİ PAZARI, BÖLGE OTOPARKI VE ÇOK ... -2GxN-Kq5N8
BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA’DAN AYDIN’A Z...
ÇETİNDAĞ; “SİVAS’A EŞSİZ HİZMETLER YAPTI...
EKEN; “7 BİN ÜYEMİZ ADINA SİZE ÇOK TEŞEK...
AHMET TURAN GAZİ HANIMLAR KÜLTÜR MERKEZİ... Fz4GOAOqisQ
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
ADALET BAKANI GÜL BELEDİYE'Yİ ZİYARET ET...
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM S...
ÖZBELSAN'IN YENİ İDARİ BİNA VE TESİSLERİ...
ÖZYÜREK; “YİĞİDİ ÖLDÜR, HAKKINI VER"
3 YILDA 700 METRUK BİNA YIKILDI
MECNUN BAŞKANDAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ wxT0b2NasF0
MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN AYDIN’A TEŞ... kEOZQ2vpBDY
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MİTİNGLERİ SİVAS'T...
VALİ AYHAN’DAN BAŞKAN AYDIN’A ÖVGÜ DOLU ... dU-iHWqgyno
TÜNELE BAŞKAN AYDIN'IN İSMİ VERİLDİ
ÖZBELSAN'IN YENİ TESİSLERİ HİZMETE GİRDİ
RTE BULVARI’NDAKİ KÖPRÜ PROJESİ TAMAMLAN... K_o9NNyc3NE
BAŞKAN AYDIN'IN ULAŞIM PROJELERİ ÖDÜLLEN...
SİVAS TOPLU TAŞIMAYI TERCİH EDİYOR
BASIN, DEMOKRASİLERİN VAZGEÇİLMEZ BİR UN...
BAŞKAN AYDIN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GEL...
CUMARTESİ PAZARINDA ÇALIŞMALAR TAMAMLAND... CmrUuiwD0ck
TAVRA DERESİNİN SUYU ARITILACAK Q2EJSd4iTqk
BAŞKAN AYDIN’DAN YENİ YIL MESAJI… Fg_9t-fZqb8
AYDIN: “ÖNEMLİ OLAN HAYIR DUASI ALABİLME... SQ6cN6xfaJs
ASIRLIK KONAK RESTORE EDİLDİ QMJthw-ZohE
HAYALİ HAFİFE ALMAYIN
SİVAS BELEDİYECİLİK ANLAMINDA HARİKULADE...
AQUAPARK’IN 18 OCAK'TA AÇILMASI HEDEFLEN... eo91SNHWOlU
OKUMAYI SEVEN GELSİN
SEYFEBELİ SANAYİ SİTESİ PROJESİ ESNAFA T...
BELEDİYEDEN ŞEB-İ ARUS PROGRAMI
BAŞKAN AYDIN ÖĞLEN YEMEĞİNİ KOYLAN AİLES... 4wZCE7yF2HQ
SİVAS VE PARTİM BENİM EVLADIM GİBİLER
12345678910...
Sosyal medyada Sami AYDIN
www.samiaydin.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır © 2014